Cztery przekonujące powody, dla których warto mieć wolnostojącą wannę owalną w swoim domu

Cztery przekonujące powody, dla których warto mieć wolnostojącą wannę owalną w swoim domu

Wolnostojące wanny cieszą się coraz większą popularnością. Kiedyś uważane były za luksus zarezerwowany dla bogatych i sławnych, a obecnie dostępne są dla każdego – niezależnie od gustu, stylu łazienki czy posiadanego budżetu. W tym artykule przedstawiamy 4 argumenty przemawiające za tym, że warto rozważyć zakup wolnostojącej wanny w owalnym kształcie do swojej łazienki.

Powód pierwszy: wanna owalna pasuje do prawie każdej łazienki

Jedno trzeba przyznać: łazienka z wolnostojącą wanną robi wrażenie. Wynika to z kilku powodów. Przede wszystkim, większość łazienek w polskim budownictwie dalej wyposażona jest w zabudowane wanny narożne lub kabiny prysznicowe. Dlatego, już sama obecność owalnej wanny przyciąga uwagę osób korzystających z łazienki.

Ogromną zaletą owalnych wanien jest również to, że zawsze stanowi ona centralny punkt każdej łazienki. Przykładowo wanna wolnostojąca Wika skupia na sobie uwagę, ale jednocześnie doskonale komponuje się z innymi elementami wystroju, dlatego pasuje do wszystkich pomysłów na aranżację salonów kąpielowego – od tego w nowoczesnym tonie, aż po klasyczne rozwiązania.

Duży komfort właścicielom mieszkań i domów daje również to, że wanny wolnostojące dostępne są w wielu wariantach. Różnią się one nie tylko materiałem, z którego są wykonane, ale również kolorem, wielkością czy kształtem. Daje to w zasadzie nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Powód drugi: owalne wanny są niezwykle wygodne w użytkowaniu

Ze względu na swój kształt (zaokrąglony od dołu do góry) wanny owalne zapewniają ogromny komfort podczas długich kąpieli. Ich krzywizna pozwala wygodnie ułożyć ciało, bez konieczności prostowania kręgosłupa – co ma miejsce w przypadku wanien kwadratowych lub okrągłych – a jednocześnie jest na tyle łagodna, że pomaga uniknąć poślizgnięcia podczas kąpieli. Co więcej, ergonomiczny kształt, który zapewnia na przykład wanna Riva sprawia, że ściany doskonale przylegają do ciała, uławiając relaks i odprężenie.

wanna

Powód trzeci: owalne wanny są dostępne cenowo

Dzięki udoskonaleniu technologii oraz metod produkcji, wanny owalne wolnostojące są obecnie znacznie tańsze niż kiedyś. Jeszcze kilka lat temu, trzeba było za nie płacić od kilkunastu tysięcy w górę. Dzisiaj wysokiej jakości wanny akrylowe kosztują nawet kilkukrotnie mniej. Co ważne, nie tracąc przy tym swojego stylu i funkcjonalności.

Powód czwartek: wanny wolnostojące są obecnie w modzie

Polacy pokochali wanny wolnostojące o owalnym kształcie! Potwierdzają to również ich producenci, którzy odnotowują najlepsze wyniki sprzedażowe, produktów z tej kategorii od lat. Co istotne, korzystają z nich nie tylko właściciele przestronnych łazienek i salonów kąpielowych. Równie chętnie po wolnostojące wanny sięgają również osoby posiadające kameralne łazienki. Wbrew pozorom, ustawienie wolnostojącej wanny nie zmniejsza pomieszczenia, a wręcz daje złudzenie większej przestrzeni – taki efekt gwarantuje na przykład wanna wolnostojąca Monya. Otwarta przestrzeń pod wanną sprawia, że łazienka wygląda  na większą, niż jest w rzeczywistości.

Materiał zewnętrzny