Jak wyglądać szykownie za niewielkie pieniądze?

Jak wyglądać szykownie za niewielkie pieniądze?

Wiele kobiet dąży do tego, by wyglądać elegancko, stylowo i kobieco. Wbrew pozorom, wcale nie trzeba wydawać fortuny na markowe rzeczy, by osiągnąć ten efekt. Bardzo często o szykownym wyglądzie nie świadczy cena ubrań i logo na ich metkach. Wystarczy zastosować kilka sprawdzonych trików, by móc prezentować się naprawdę stylowo, nie dysponując rozbudowanym budżetem.

Inwestycja w tkaniny dobrej jakości się opłaca

Panie, które chcą prezentować się szykownie i elegancko, powinny sięgać po ubrania wysokiej jakości. Wcale nie trzeba wydawać na nie mnóstwa pieniędzy – dobrym pomysłem jest kupienie ich z drugiej ręki i daje im nowego życia. Zresztą, o wiele lepszym rozwiązaniem jest kupno jednego czy dwóch elementów garderoby wysokiej jakości, niż kilku-kilkunastu takich, które już po pierwszym praniu nie będą prezentować się estetycznie. Wysokojakościowe tkaniny, które z pewnością przetrwają przez wiele sezonów to między innymi len, wełna, naturalna skóra, kaszmir, a także jedwab.

Gładkie faktury ubrań

Chcąc prezentować się stylowo, a jednocześnie efektownie, warto wybierać gładkie faktury ubrań. Ich surowość sprawia, że cała stylizacja prezentuje się elegancko i niewymuszenie. Gładkie ubrania mogą stanowić idealną bazę do stylizacji nie tylko biznesowych, ale również na co dzień.

Przykładowo, chcąc kupić długi kardigan damski, o wiele lepiej jest postawić na prosty, jednokolorowy model, który będzie pasował niemal do wszystkiego.

Mniej znaczy więcej

Panie, które chcą prezentować się niezwykle szykownie, bardzo często popełniają błąd, nakładając na siebie wiele różnego rodzaju dodatków. Tymczasem zegarek, biżuteria czy też torebka powinny być dyskretne i delikatne. A więc decydując się na ich zakup, o wiele lepiej kierować się zasadą – im mniej, tym lepiej, stawiając na wysokojakościowy minimalizm.

Świadomość swoich zalet

Nawet największe pieniądze nie są w stanie zagwarantować szykownego wyglądu. Dlatego też każda kobieta powinna zapoznać się z zasadami ubioru dopasowanego do sylwetki. Warto dowiedzieć się, na które fasony stawiać, by zawsze prezentować się szykownie i kobieco. Dodatkowo, nie zaszkodzi poznać swój typ urody, aby określić które kolory najlepiej do niego pasują.

Ubrania z drugiej ręki

Ostatnimi czasy rynek ubrań z drugiej ręki wręcz kwitnie. Coraz większa liczba kobiet dochodzi do wniosku, że kupowanie kolejnego elementu garderoby w drogim sklepie nie ma najmniejszego sensu, skoro można kupić go przynajmniej kilka razy taniej, do tego w idealnym stanie.

Gdzie szukać używanych ubrań? Wystarczy przejrzeć najpopularniejsze portale internetowe, by przekonać się, jak duża liczba kobiet decyduje się na sprzedaż niepotrzebnych elementów garderoby. Warto również rozejrzeć się w swojej okolicy, by móc określić, gdzie znajduje się najbliższy second hand. W takich miejscach można kupić prawdziwe perełki, których nie sposób dostać w żadnym sklepie.

Sklep z używaną odzieżą bardzo często ukrywa na wieszakach stylowe ubrania, których cena nie przekracza kilkunastu złotych.

Materiał zewnętrzny