Krem do masażu twarzy – jak działa i kiedy stosować?

Krem do masażu twarzy – jak działa i kiedy stosować?

Systematycznie wykonywany masaż twarzy działa niemal jak drogie zabiegi w salonach kosmetycznych. Jest to świetna alternatywa dla inwazyjnych zabiegów i jeden ze skuteczniejszych sposobów na zapobieganie powstawania zmarszczek. Regularne masowanie twarzy pobudza krążenie, odpręża oraz co niezwykle istotne wspomaga wchłanianie składników odżywczych dostarczanych w kosmetykach. Aby wykonać masaż nie trzeba profesjonalnego sprzętu. Możemy wykonać go zarówno przy wykorzystaniu rollera, kamienia gua sha, jak i używając po prostu rąk. Oprócz tego warto zadbać o kosmetyk, dzięki któremu łatwiej będzie wykonywać wszystkie ruchy. Pomóc nam może olejek, czy krem do masażu twarzy.

Dlaczego warto wprowadzić masaż twarzy do codziennej rutyny pielęgnacyjnej?

Masaż to podstawa codziennej pielęgnacji znanych z młodego wyglądu Azjatek. Nie od dziś wiadomo, że pomaga on rozluźnić napięte mięśnie, dzięki czemu skóra jest odprężona i zrelaksowana. To jednak nie wszystkie zalety masażu. Pobudza on mikrokrążenie, co pozytywnie wpływa na dotlenienie głębokich warstw skóry. Odpowiadające za jędrność skóry mięśnie są aktywowane podczas odpowiednio wykonywanego masażu. Dzięki temu trenowane mięśnie łatwiej utrzymują odpowiedni owal twarzy i zapewniają właściwe napięcie. Co więcej, podczas masażu aktywowane są również komórki w skórze, które odpowiadają za produkcję niezbędnych dla młodego wyglądu włókien kolagenowych o elastynowych. Dzięki temu masaż twarzy wpływa również na pobudzenie odnowy komórkowej, a to z kolei przekłada się na młodszy wygląd i opóźnienie procesów starzenia. Należy pamiętać o prawidłowym wykonywaniu masażu oraz zapewnieniu poślizgu, który uzyskamy, stosują preparaty olejowe lub krem do masażu twarzy.

Profesjonalne przyrządy i kosmetyki do masażu twarzy

Regularne masaże twarzy dotleniają i pomagają zachować wysoki poziom elastyczności skóry. Wspomagają również usuwanie toksyn. Masaż możemy wykonywać jedynie przy użyciu rąk oraz preparatu zapewniającego poślizg. Jeżeli jednak interesuje nas zakup profesjonalnych narzędzi do masażu, warto zwrócić uwagę na kilka ciekawych przyrządów. Na rynku dostępne są ciekawe akcesoria, które nie tylko ułatwią wykonywanie masażu, ale także znacznie go umilą. Wśród nich warto przyjrzeć się wałkom jadeitowym, bańkom chińskim oraz kamieniowi gua sha. Ciekawą opcją jest też roller i masażery do twarzy. Co ciekawe masaż możemy wykonywać również przy użyciu popularnych ostatnimi czasy szczoteczek sonicznych. Mamy tutaj dwa w jednym. Oczyszczanie plus pielęgnacyjny masaż pobudzający.

Olejek i krem do masażu twarzy — na jaki postawić?

Oprócz przyrządu do masażu twarzy musimy zadbać o to, by masażer czy roller miał odpowiedni poślizg. Zapobiega to wystąpieniu potencjalnych podrażnień. Idealne do masażu twarzy są naturalne oleje, które nie tylko ułatwiają masowanie, ale także zawierają cenne składniki odżywcze. Świetnym pomysłem jest też użycie ulubionego kremu do twarzy. Możemy postawić na profesjonalny krem do masażu twarzy, który będzie jednocześnie ułatwiał masaż i pielęgnował skórę.

Materiał Partnera