Czym charakteryzuje się zielona kawa mielona?

Czym charakteryzuje się zielona kawa mielona?

Wszyscy doskonale znamy zieloną herbatę i słyszeliśmy nie raz o jej właściwościach prozdrowotnych. Tymczasem na uwagę zasługuje również zielona kawa! Jest nie tylko pyszną, ale i zdrowszą alternatywą dla zwykłej kawy palonej. Wyjaśniamy, na czym polega fenomen zielonej kawy i dlaczego jest polecana podczas odchudzania.

Zieloną kawę można zaparzać zupełnie tak samo jak każdą inną mieloną kawę. Dostępna jest bowiem wersja mielona. Zastanawiasz się, jaka jest najlepsza kawa zielona producent ma do zaoferowania najwyższej jakości 100% Arabikę i Robustę z Brazylii, Peru i Salwadoru, ale także z Indii.

Kawa zielona wyróżnia się przede wszystkim swoim kolorem (na co zresztą wskazuje jej nazwa). Wysuszone nasiona owoców kawowca nie są palone, a co za tym idzie – zachowują swój naturalny zielony kolor.

Również smak zielonej kawy jest nieco inny niż w przypadku kawy czarnej. Kawa zielona mielona ma delikatniejszy posmak, pozbawiony charakterystycznej dla czarnej kawy goryczki. Zamiast tego smak kawy zielonej jest lekko kwaskowaty. Wiele osób porównuje go do smaku zielonej herbaty.

Kawa zielona a odchudzanie

Kawa zielona to produkt, który bez wątpienia warto włączyć do swojego jadłospisu. Jak wspomnieliśmy – to doskonała alternatywa dla tradycyjnej czarnej kawy. Zielona kawa jest po prostu zdrowsza.

Głównym składnikiem, któremu zawdzięczamy wsparcie w procesie odchudzania, jest kwas chlorogenowy. Ten związek wykazuje działanie antyoksydacyjne, a więc spowalnia procesy starzenia organizmu. W połączeniu z kofeiną przyczynia się także do spalania tłuszczu.

Zawarte w kawie zielonej substancje hamują tempo metabolizmu cukrów. Ponadto kawa zielona zmniejsza łaknienie i niweluje napady głodu. Jeśli pijesz zieloną kawę, to przestaniesz odczuwać chęć na coś słodkiego pomiędzy posiłkami.

Ziarna kawy są również źródłem witamin i minerałów, w tym między innymi: witamin z grupy B, potasu i magnezu. Kawa zielona zawiera także sporo kofeiny.

Właściwości prozdrowotne zielonej kawy

Dzięki swoim właściwościom kawa zielona wspomaga odchudzanie. Jej działanie na organizm człowieka jest jednak znacznie szersze. Kawa zielona obniża poziom cholesterolu (a tym samym zapobiega wystąpieniu miażdżycy i chorób układu krążenia). Ponadto napar z zielonej kawy działa żółciopędnie, co ma zbawienny wpływ na układ trawienny. Zielona kawa wykazuje też działanie przeciwzapalne i antyseptyczne. Warto także podkreślić, że zielona kawa pobudza znacznie lepiej aniżeli jej czarny odpowiednik.

Materiał zewnętrzny