Jak zadbać o prawidłową pracę jelit?

Jak zadbać o prawidłową pracę jelit?

Cierpisz na wzdęcia, częste bóle brzucha, gazy lub niestrawność? A może często chorujesz? Jedną z przyczyn może być zaburzona mikrobiota jelitowa. Aby znów poczuć się dobrze, zadbaj o prawidłowe funkcjonowanie jelit. Dowiedz się, jak to zrobić.

Jelita to jeden z najważniejszych narządów człowieka. Znajdują się w nich liczne bakterie, czyli mikrobiota. Odpowiada ona głównie za trawienie pokarmów, ale od jej stanu zależy także dobre samopoczucie człowieka i jego odporność na choroby. Dlatego trzeba o nią odpowiednio dbać.

Co jeść, żeby mieć zdrowe jelita?

Jednym z najlepszych sposobów na prawidłowo funkcjonujące jelita jest prawidłowe odżywianie się. Aby zachować właściwą mikrobiotę jelitową, a tym samym zadbać o prawidłowe funkcjonowanie jelit, należy spożywać urozmaicone, dobrze zbilansowane oraz pełne witamin, minerałów i błonnika posiłki.

Chcesz zacząć jeść w ten sposób, ale nie wiesz, która dieta sprawdzi się dla Ciebie najlepiej? Dobrym pomysłem jest zamówienie cateringu dietetycznego. W Bydgoszczy możesz to zrobić bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że wejdziesz np. na stronę https://www.lightbox.pl/, a następnie wybierzesz interesującą Cię dietę i opłacisz zamówienie. Posiłki zostaną dostarczone wprost pod Twoje drzwi!

Czego unikać, aby jelita mogły prawidłowo pracować?

Nie wystarczy zdrowo jeść, aby cieszyć się właściwie funkcjonującymi jelitami. Należy również unikać:

  • stresu – wyrzut kortyzolu negatywnie wpływa na różnorodność mikrobioty,
  • alkoholu i innych używek – zaburzają wchłanianie się składników odżywczych,
  • wysoko przetworzonej żywności – jest ono trudne do przetrawienia, co obciąża jelita,
  • dużej ilości soli i cukru – wpływają niekorzystnie na obecność bakterii w jelicie.

Z braku czasu zdecydowałeś się na gotową dietę pudełkową z Bydgoszczy, ale martwisz się, że posiłki zaburzą Twoją mikroflorę? Bez obaw! Firmy cateringowe współpracują z dietetykami, którzy starannie dobierają składniki i dbają, aby posiłki były przygotowywane zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Dzięki temu dania z cateringu dietetycznego nie tylko dostarczają cenne składniki odżywcze, ale także pomagają zadbać o jelita.

Zatroszcz się o swoje jelita, a szybko poczujesz różnicę!