Jak za darmo uczyć się hiszpańskiego przez internet?
Praktycznie u każdej osoby, która chce się nauczyć nowego języka przychodzi do głowy następujące pytanie – od czego zacząć? Najlepszym rozwiązaniem dla początkujących jest korzystanie z zajęć prowadzonych przez doświadczonego nauczyciela. Jeśli zależy nam na wygodzie i ograniczeniu kosztów (nawet do zera), to pomocne mogą być źródła internetowe. Oto subiektywna lista 8 darmowych narzędzi internetowych do nauki hiszpańskiego, które z pewnością okażą się pomocne w rozpoczęciu przygody z tym językiem.
1. Videoele – najlepszy serwis z ćwiczeniami w formie filmików do oglądania
Filmiki przygotowane są przez nauczyciela języka hiszpańskiego, są podzielone według poziomu zaawansowania. Poza tym każdy filmik zawiera jedną tematykę, a twórca przygotował dodatkowe ćwiczenia oraz transkrypcje.
2. Español automático – hiszpańskie podcasty do słuchania
Hiszpańska lektorka Karo Martínez tworzy podcasty z różnej tematyki, np. idiomy, typowe błędy, itd. Wszystkie podcasty są w języku hiszpańskim, a do dyspozycji dla każdego są transkrypcje. Długość nagrań wynosi od 15 do 40 min.
http://www.espanolautomatico.com/podcast/
3. Onoma – „odmieniacz” czasowników
Najlepsze narzędzie dla chcących się dowiedzieć, jak odmienić czasownik po hiszpańsku we wszystkich czasach oraz we wszystkich osobach. Ma jednak też jeden spory minus – pokazuje odmianę również w czasach już nie używanych.
4. Hiszpański dla polaków – czyli prosta gramatyka online
Jeśli chcesz się nauczyć gramatyki, ale wolisz korzystać z Internetu niż z książek, ten portal jest dla Ciebie. Nauka gramatyki od podstaw wraz z ćwiczeniami.
https://www.hiszpanskidlapolakow.com/gramatyka/
5. Pod niebem Malagi – kanał Youtube po hiszpańsku z polskimi napisami
Prowadząca ten kanał jest Polką mieszkająca na stałe w Maladze. Pokazuje ciekawostki zarówno z Malagi jak i całej Hiszpanii. Niektóre odcinki są poświęcone również nauce hiszpańskiego.
https://www.youtube.com/channel/UCjWWh1dpNdLO5Z9q-YPFeZg
6. Practica español – artykuły do czytania
Podzielone na działy według poziomu zaawansowania, można poczytać krótkie teksty o różnych tematach: ekonomia, nauka czy kultura
http://www.practicaespanol.com/noticias-en-practica-espanol/
7. Duolingo – codzienna praktyka hiszpańskiego słownictwa
Czy lubisz uczyć się nowych słówek z karteczek? No to Duolingo jest właśnie dla Ciebie. Posortowane według tematów, poziomu zaawansowania i liczby słów dziennie, po kliknięciu na karteczkę możesz wysłuchać wymowę słowa. Nie wymaga rejestracji!
8. Open language exchange – czyli hiszpański za polski
Serwis internetowy, poprzez który możesz znaleźć ludzi z całego świata, którzy chętnie nauczą Cię swojego języka w zamian za to, że Ty nauczysz ich swojego.