Czy hulajnoga elektryczna musi być droga?

Czy hulajnoga elektryczna musi być droga?

W 2021 hulajnogi cieszą się najwyższym zainteresowaniem w historii tego sprzętu. Powód nie tylko jest rekreacyjny, ale również wynika z potrzeby transportu na krótkich odcinkach miejskich, nie używając masowej komunikacji miejskiej lub samochodu, który ciężko w centrum zaparkować. Zatem skoro hulajnoga elektryczna ma być alternatywą do poruszania się po mieście dla autobusu czy tramwaju, czy jej zakup mi się zwróci? Czy hulajnoga musi być droga?

Miejska hulajnoga elektryczna nie musi być droga!

Już od 1500 zł możemy kupić naprawdę dobrą hulajnogę elektryczną na dojazdy do pracy, szkoły czy na uczelnie. W tej kwocie mamy takie hity jak Xiaomi m365, jej następczynię, czyli Xiaomi 1s czy powszechny na szeringu Ninebot ES2. Wszystkie je można kupić do 1500 zł, szczególnie po sezonie, jednak czy są to najlepsze opcje? Okazuje się, że nie, może być jeszcze taniej, a równie dobrze! W 2019r firma Kugoo wypuściła następcę Kugoo s1 pod nazwą Kugoo s1 pro, która posiada większą baterię i jest lepiej wykonana od poprzedniczki. To, co zadziwia to jej cena, kosztuje zaledwie 1300 zł i można ją z łatwością kupić na Allegro, nie trzeba się fatygować i ściągać z Chin. Zatem zakładając, że taki sprzęt kosztuje zaledwie 1300 zł, to po dwóch sezonach letnich koszt jej zakupu zwraca się w porównaniu do ceny biletu miesięcznego w większym mieście jak np. Wrocław. Jest to potencjalnie ekologiczny i również ekonomiczny środek transportu, który powinien rozważyć mieszkaniec każdego większego miasta.

Czy warto kupić hulajnogę elektryczną do miasta?

Hulajnoga elektryczna to doskonała alternatywa dla roweru, gdyż zajmuje znacznie mniej miejsca. Zimując, można ją wynieść do komórki, bajki o wybuchających hulajnogach są śmieszne, bo takich incydentów historycznie odnotowano zaledwie kilka na dziesiątki milionów wyprodukowanych sztuk. Poza przechowaniem, samo użytkowanie nie jest bardziej uciążliwe niż rower, a w przypadku sprzętu z przeznaczeniem do miasta, również koszty są bardzo podobne. Zatem, czy warto kupić hulajnogę elektryczną? Warto ją rozważyć jako alternatywę dla roweru, samochodu czy komunikacji miejskiej, ponieważ poza sporym początkowym i jednorazowym wydatkiem, ma ona same pozytywy.