Na co polować podczas Black Friday 2022?

Na co polować podczas Black Friday 2022?

Black Friday już na stałe wpisał się także i w polski koloryt. Pod tą nazwą ukrywa się dzień, w którym klienci mogą liczyć na szereg promocji i obniżek pozwalających kupić interesujące ich towary w bardzo atrakcyjnych cenach. Ze względu na duże zainteresowanie wiele sklepów przedłuża akcję, decydując się na tzw. Black Weekend, czyli wyprzedaże trwające od piątku do niedzieli, lub nawet Black Week – cały tydzień atrakcji. Co warto wiedzieć na temat tego typu okazji? Jakich promocji szukać przede wszystkim?

1. Black Friday 2022 – kiedy wypada?

2. Okazje zakupowe

3. Jakich promocji szukać w Black Friday i Black Week?

Na uczestnictwo w Black Friday decydują się zarówno sklepy stacjonarne, jak i sklepy online. Zakupom internetowym poświęcona jest także dodatkowa inicjatywa, czyli Cyber Monday – poniedziałek następujący tuż po Czarnym Piątku.

Black Friday 2022 – kiedy wypada?

Kiedy przygotowywać się na promocje Black Friday? Ten dzień zawsze wypada w ostatni piątek listopada, co oznacza, że w 2022 roku Czarny Piątek datuje się na 25 listopada. W naturalny sposób oznacza to, że Black Weekend organizowany będzie od 24 do 26 listopada, zaś Black Week potrwa przez całe 7 dni w tym właśnie tygodniu.

Skąd w ogóle wzięła się nazwa Black Friday? Teorii jest wiele. Jedna z wersji głosi, że określenia po raz pierwszy użyto w mediach w roku 1981 jako określenie dnia, w którym sprzedawcy mogli poszczycić się rekordowymi zyskami. Nazwy tej użyto, gdyż wyniki finansowe sklepów zapisywano czarnym tuszem, a w dniach dobrej sprzedaży w rachunkach przeważał właśnie ten kolor. 

Okazje zakupowe

Większość osób traktuje Black Friday jako dzień rozpoczynający swoisty przedświąteczny sezon zakupowy. To idealny moment, by wykorzystać akcje promocyjne i zaopatrzyć się w pierwsze podarki mikołajkowe lub bożonarodzeniowe w korzystnych cenach. Z pewnością będzie w czym wybierać. W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziesz szereg towarów w promocyjnych cenach: począwszy od kosmetyków i ubrań, przez książki, aż po elektronikę.

Wiele sklepów łączy Czarny Piątek ze zmianą ekspozycji lub wyprzedażą poprzednich kolekcji, proponując dodatkowe promocje i kody rabatowe. Mimo że przedświąteczne wyprzedaże nie odbywają się u nas jeszcze w takiej skali jak w Stanach Zjednoczonych, gdzie tradycja Black Friday ma swoje źródło, moc atrakcyjnych ofert również kusi.

Jakich promocji szukać w Black Friday i Black Week?

Sklepy internetowe i stacjonarne w czasie Black Friday i Black Week prześcigają się w propozycjach. Z których z nich warto skorzystać przede wszystkim?

  • Ubrania i buty

To jedna z kategorii zakupowych, które cieszą się największą popularnością. Sklepy kuszą także ciekawymi propozycjami – wystarczy spojrzeć na wyprzedaż Black Friday 2022 w sklepie WSS. Zadanie możesz potraktować dwutorowo. Skoncentruj się na ponadczasowych klasykach, które będą modne i teraz i za kilka sezonów lub wykorzystaj największe obniżki cen, by zaopatrzyć się w rzecz, o której zawsze marzyłaś, a szkoda ci było pieniędzy.

  • Buty

Nowe szpilki czy wygodne sneakersy? Niezależnie od tego, w jakim stylu gustujesz, Black Friday to okazja, by uzupełnić również i tę część garderoby. Ciekawe modele znajdziesz w ofercie sklepów stacjonarnych i online.

  • Elektronika

Tańsze zakupy to sposób na zaopatrzenie się w nowy sprzęt do twojego domu lub mieszkania. Tu także możliwości jest sporo, dlatego warto śledzić największe wyprzedaże. Eksperci podpowiadają, by weryfikować ceny jeszcze zanim rozpoczną się obniżki – dzięki temu łatwiej upolujesz prawdziwe okazje.

Materiał zewnętrzny