Jak przygotować się do zimowego ślubu?

Jak przygotować się do zimowego ślubu?

Utarło się, że śluby należy organizować latem. Szczególnie terminy letnie są oblegane i czasem narzeczeni, którzy poszukują sali muszą liczyć się z tym, że termin w danej restauracji trzeba „zaklepać” z kilkuletnim wyprzedzeniem. W sumie można się zastanowić, dlaczego śluby letnie cieszą się tak dużą popularnością, skoro podczas upałów człowiek się poci, a więc wytrzymanie w sukni czy garniturze jest ciężkie. Do tego wszystkiego nie w każdym miejscu jest dobra klimatyzacja, a więc może robić się słabo. Dlatego też naszym zdaniem warto zdecydować się na ślub zimą. Dziś podpowiemy Wam, jak się do niego przygotować.

Ślub zimą – to trzeba wiedzieć! Poznajcie ważne informacje

Organizowanie ślubu zimą ma naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim można sporo zaoszczędzić. Sezon ślubny zasadniczo kończy się pod koniec października. Zatem, gdy organizujecie ślub w grudniu czy styczniu, możecie zdecydowanie łatwiej znaleźć fajną salę restauracyjną z wolnym weekendowym termonem. Nie trzeba też jej rezerwować z kilkuletnim wyprzedzeniem. Do tego wszystkiego nie będziecie też mieć problemu z wolnym terminem danego zespołu muzycznego czy też DJ-a. Oczywiście musimy też wspomnieć, że ceny latem są najwyższe, a zimą zdecydowanie niższe. A to pozwoli Wam na sporą oszczędność. Pieniądze, które zaoszczędzicie możecie wydać choćby na wycieczkę poślubną. Dla każdej przyszłej panny młodej suknia ślubna ma olbrzymie znaczenie. Jednak nie zawsze każda może pozwolić sobie na wymarzoną kreację ślubną, wszak ceny pięknych kreacji bywają wręcz zawrotne. Ale wybierając suknię ślubną w październiku czy listopadzie, można liczyć na większe zniżki. A więc, choćby ze względów ekonomicznych, ślub o zimowej porze jest dobrym wyborem.

panna mloda

Zimowa suknia ślubna – na jaką postawić?

Wybór sukni ślubnej ma znaczenie i trudno się z tym nie zgodzić. Są kobiety, które chcą, by ich ślub był wyjątkowy i do szczęścia potrzebna jest im piękna kreacja ślubna. Niezależnie czy ślub będzie odbywał się w kościele, czy też w urzędzie stanu cywilnego przyszła panna młoda może pozwolić sobie na kreację marzeń. Prawda jest taka, że suknia ślubna cywilna może być nawet bardzo dekoracyjna i mieć krój księżniczki. W końcu to Wasz dzień i możecie wybrać suknię, na jaką tylko macie ochotę. Jednocześnie zimowa pora roku nie oznacza wcale, że musicie zrezygnować z tiulów czy koronek. Na swój ślub zimowy możecie wybrać zarówno koronkową suknię typu syrenka, jak i kreację w wydaniu boho czy nawet model inspirowany latami 70-tymi. Oczywiście znaczenie ma też kolorystyka. Ale i tutaj nie musicie ulegać konwenansom i zawsze wybierać suknie w kolorze białym. Równie dobrze możecie wybrać suknie ślubną écru czy nawet model z dekoracyjnymi zdobieniami w innym kolorze. A jeżeli macie swoistą wizję swojego ślubu i uważacie, że obłędnie będziecie prezentować się w sukni ślubnej w kolorze czerwonym, to macie prawo do spełnienia Waszego marzenia. Najważniejsze jest Wasze zdanie, a nie zdanie innych.

Marynarka, płaszczyk czy też bolerko

Suknie na ślub cywilny mogą też być też fajnymi kreacjami na ślub konkordatowy – to już wiecie. Ale jednak zimą, jak sama nazwa wskazuje, jest zimno, zatem należy wybrać jakąś odzież wierzchnią, by nie zmarznąć, wychodząc z samochodu do kościoła czy do urzędu stanu cywilnego. Jaka odzież wierzchnia będzie najlepsza? Wybór jest uzależniony od Waszych preferencji. Możecie zdecydować się na białą czy kremową marynarkę, ale też wybrać taką o fasonie marynarki smokingowej. Równie dobrym wyborem będzie płaszczyk o taliowanym fasonie czy totalny klasyk, a więc bolerko.

O obuwiu słów kilka

Ok, skoro kreacja wybrana, podobnie jak odzież wierzchnia, to czas przejść do wyboru obuwia. Na pewno dobrze sprawdzą się botki. Można zdecydować się na takie w kolorze kremowym, ale obuwie może też kontrastować z kolorem sukni. Ważne, aby wybrać delikatne botki z lekko wydłużonym szpicem bądź też migdałowym noskiem. Z kolei w sali możecie już zmienić obuwie na delikatniejsze. I tutaj dobrze sprawdzą się zarówno szpilki, jak i baletki, w których przetańczycie całą noc.

Materiał zewnętrzny