Hiszpańska broda – jak ją zapuścić, a jak pielęgnować?

Hiszpańska broda – jak ją zapuścić, a jak pielęgnować?

Hiszpańska broda jest niezwykle elegancka i minimalistyczna zarazem. Delikatne połączenie linii włosów na podbródku i pozostawienie pozostałej części twarzy wygolonej albo wersja kwadratowej bródki połączonej z wąsami, to propozycja nawet dla początkujących brodaczy. Jak zapuścić taką brodę i o czym należy pamiętać podczas jej pielęgnacji?

Hiszpańska bródka – to ona odróżnia mężczyzn od chłopców

Moda zaskakuje i nie inaczej jest w tym przypadku. Otóż aktualnie bardzo modna stała się hiszpańska bródka, o której mówi się, że odróżnia mężczyzn od chłopaków, a wynika to z tego, że jest to całkowite odejście od metroseksualizmu. Wbrew pozorom taka bródka nie cieszy się popularnością tylko u ortodoksyjnych Żydów. Dedykowana jest wszystkim mężczyznom, którzy stawiają na retro seksualizm, a więc bliżej im do drwala czy Ernesta Hemingwaya niż gładko ogolonego modela. Wbrew pozorom zarówno pielęgnacja, jak i zapuszczenie takiej brody jest bardzo łatwe i nie wymaga wielkiego zaangażowania. Wystarczy tylko trymer i kilka kosmetyków, ale o tym za chwilę.

Poznaj zalety hiszpańskiej bródki

O hiszpańskiej bródce można powiedzieć wiele i to oczywiście wiele dobrego. Niewątpliwie jest świetnym wyznacznikiem stylu i jest niejako wyśrodkowaniem pomiędzy brodą a la ZZ Top, a gęstym zarostem. W tym przypadku warto pamiętać, że mężczyzna z brodą odbierany jest jako ten, który trzyma się swoich postanowień, wszak samo zapuszczanie brody nie jest szczególnie przyjemne. Nie bez znaczenia jest także fakt, że hiszpańska bródka dodaje męskości, ale odwraca też uwagę od niedoskonałości. Zatem, jeżeli masz okrągłą twarz czy dosyć pucułowate policzki, to hiszpańska bródka je wysmukli.

Postaw na swój styl

Cóż, zapuszczanie brody może być średnio przyjemne, szczególnie jeżeli do tej pory nosiłeś minimalny zarost bądź goliłeś się na gładko. Jednak tak naprawdę wystarczy tylko miesiąc zapuszczania, by już cieszyć się naprawdę sporą szczeciną. Od tego czasu możesz przejść już do stylizacji. Warto tutaj wiedzieć, że w przypadku hiszpańskiej bródki musisz zaznaczyć linie dzielącą brodę i szyję, a także gładką część policzków od tych z zarostem. Jeżeli już to zrobiłeś, to czas na golenie. W tym przypadku powinieneś ogolić policzki do linii ust. Możesz to zrobić na gładko bądź też pozostawić jednodniowy zarost. Linia od ust do brody powinna być bardzo dobrze zaznaczona, od dolnej wargi możesz też zaznaczyć tzw. pasek, a więc na środku w miejscu od wargi do brody, powinien znajdować się gęstszy pas zarostu, natomiast boki powinny być nieznacznie podgolone. W ten sposób uzyskasz ciekawy image i idealną hiszpańską bródkę. Dzięki niej możesz pokazać też swoją kreatywność i pewność siebie, a gdy znudzi Cię już hiszpańska bródka wystarczy tylko, że zgolisz brodę i zyskasz stylowy wąsik.

Pielęgnacja rzecz ważna

Zapuszczanie brody często nie jest łatwe, szczególnie że po kilku dniach można poczuć swędzenie. Nie jest to zbyt komfortowe, ale i z tym można sobie poradzić. Otóż w tym przypadku kluczem do sukcesu jest właściwa pielęgnacja. Powinniście tutaj wiedzieć, że bródkę, ale i całą skórę twarzy trzeba myć. Dlatego zainwestujcie w mydło do brody dla mężczyzny. Taki kosmetyk ma odpowiednie pH dla skóry brody, nie podrażnia jej, ale też usuwa wszystkie zanieczyszczenia. Jednocześnie mydło do brody nie powoduje przesuszenia skóry, tak jak zwykłe mydło. Oczywiście to nie jedyny kosmetyk, w który powinniście zainwestować, gdyż dobrze sprawdzi się też krem nawilżający, który także wyeliminuje problem swędzenia. Oczywiście warto wybierać dedykowane produkty dla mężczyzn, takie jak olejek czy balsam do brody. Nie zapomnijcie też o czesaniu, jednak nie należy stosować tego samego grzebienia do brody, co do włosów. W tym przypadku lepiej postawić na kartacz, szczególnie jeżeli macie gęsty zarost i tworzą się kołtuny. W innym przypadku grzebień do brody będzie w sam raz.

Jeżeli jesteś mężczyzną retroseksualnym, to hiszpańska bródka będzie dla Ciebie odpowiednia. Pamiętaj o pielęgnacji, dzięki temu efekt będzie zachwycający. Swoją drogą taka bródka wysmukla twarz i dodaje męskości.

Materiał Partnera