Olej kokosowy jako sposób na wybielenie zębów?

Olej kokosowy jako sposób na wybielenie zębów?

Środki na wybielanie zębów cieszą się dużym powodzeniem. Część z nich bazuje na substancjach chemicznych, część zaś w mniejszym lub większym stopniu wykorzystuje naturalne składniki. Olej kokosowy jest środkiem w stu procentach naturalnym i całkowicie nieszkodliwym.

Oferta rynkowa jest tak bogata, jeśli chodzi o środki do wybielania zębów, że możemy wybierać między wieloma różnymi specyfikami o mniejszej lub większej skuteczności. Największą popularnością cieszą się produkty, w których głównym składnikiem jest węgiel aktywny. Komuś, kto całe życie mył zęby zwykłą pastą, może się to wydawać dziwne, ale jednym z najskuteczniejszych sposobów na wybielenie szkliwa jest stosowanie zamiast pasty oleju kokosowego, który ma tę zaletę, że jest w stu procentach naturalny i nie wywiera szkodliwego wpływu na organizm (czego nie można powiedzieć o pastach do zębów, zwłaszcza tych najtańszych).

Wybielanie zębów olejem kokosowym

Używanie oleju kokosowego do higieny jamy ustnej jest najtańszym i chyba najbezpieczniejszym sposobem na wybielenie zębów. Ale nie tylko. Olej kokosowy wybiela zęby, ale również pomaga pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ust, przeciwdziała próchnicy oraz chroni dziąsła przed szkodliwym wpływem drobnoustrojów. Ponadto ssanie oleju kokosowego wywiera dodatni wpływ na cały organizm – zauważano to już w starożytności, a w czasach współczesnych potwierdzono licznymi badaniami. Olej kokosowy wypłukuje z organizmu toksyny, stanowi doskonałe remedium przeciwko wielu chorobom, no i przede wszystkim wybiela zęby lepiej niż jakikolwiek inny naturalny środek. Wystarczy ssać go codziennie przez kilka minut, by już po tygodniu zauważyć pierwsze efekty.

Olej kokosowy a choroby dziąseł

Codzienne ssanie oleju kokosowego nie tylko zapobiega chorobom jamy ustnej, zwłaszcza zaś dziąseł, ale również pomaga uporać się z przypadłościami, które już zaatakowały organizm. Jedną z najczęściej spotykanych chorób jamy ustnej jest zapalenie dziąseł, które na ogół powoduje kamień nazębny. Olej kokosowy hamuje jego przyrost i chroni tym samym dziąsła przed bólem, zapobiega też krwawieniu.

Ponadto usuwa szkodliwe bakterie (te, które rozkładają cukry) i przeciwdziała powstawaniu i rozwojowi grzybicy jamy ustnej. Warto w tym miejscu zauważyć, że regularne ssanie oleju kokosowego minimalizuje ryzyko pojawienia się ubytków, a to za sprawą zawartego w nim kwasu laurynowego, który zabija bakterie odpowiedzialne za rozwój próchnicy: Streptococcus mutans i Lactobacillus

Olej kokosowy ma wiele zdrowotnych właściwości, które warto wykorzystać. Niektórzy zupełnie rezygnują ze sklepowej pasty, zauważając szybką poprawę stanu zębów po stosunkowo niedługim czasie używania oleju. Na koniec może warto wspomnieć o tym, że olej kokosowy nie tylko perfekcyjnie wybiela szkliwo – jest również bardzo zdrowym składnikiem spożywczym.