Jak za darmo uczyć się hiszpańskiego przez internet?

Jak za darmo uczyć się hiszpańskiego przez internet?

Praktycznie u każdej osoby, która chce się nauczyć nowego języka przychodzi do głowy następujące pytanie – od czego zacząć? Najlepszym rozwiązaniem dla początkujących jest korzystanie z zajęć prowadzonych przez doświadczonego nauczyciela. Jeśli zależy nam na wygodzie i ograniczeniu kosztów (nawet do zera), to pomocne mogą być źródła internetowe. Oto subiektywna lista 8 darmowych narzędzi internetowych do nauki hiszpańskiego, które z pewnością okażą się pomocne w rozpoczęciu przygody z tym językiem.

1. Videoele – najlepszy serwis z ćwiczeniami w formie filmików do oglądania

Filmiki przygotowane są przez nauczyciela języka hiszpańskiego, są podzielone według poziomu zaawansowania. Poza tym każdy filmik zawiera jedną tematykę, a twórca przygotował dodatkowe ćwiczenia oraz transkrypcje.

https://www.videoele.com/

2. Español automático – hiszpańskie podcasty do słuchania

Hiszpańska lektorka Karo Martínez tworzy podcasty z różnej tematyki, np. idiomy, typowe błędy, itd. Wszystkie podcasty są w języku hiszpańskim, a do dyspozycji dla każdego są transkrypcje. Długość nagrań wynosi od 15 do 40 min.

http://www.espanolautomatico.com/podcast/

3. Onoma – „odmieniacz” czasowników

Najlepsze narzędzie dla chcących się dowiedzieć, jak odmienić czasownik po hiszpańsku we wszystkich czasach oraz we wszystkich osobach. Ma jednak też jeden spory minus – pokazuje odmianę również w czasach już nie używanych.

http://www.onoma.es/

4. Hiszpański dla polaków – czyli prosta gramatyka online

Jeśli chcesz się nauczyć gramatyki, ale wolisz korzystać z Internetu niż z książek, ten portal jest dla Ciebie. Nauka gramatyki od podstaw wraz z ćwiczeniami.

Podobało się? Udostępnij innym:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *