Dochodowe hobby – rób to co lubisz i zarabiaj!

Dochodowe hobby – rób to co lubisz i zarabiaj!

Hobby jest czymś, co pomaga nam się zrelaksować, rozwijać, dzięki czemu potrafimy się wyciszyć i oderwać od szarej rzeczywistości. To coś, na co nie szkoda nam czasu, coś co uwielbiamy robić. A gdyby tak jeszcze na tym zarabiać? Poniżej kilka przykładów tego, że zarabianie pieniędzy może być bardzo przyjemne.

Zrób to sam

Wielką popularnością cieszą się ostatnio wszystkie rzeczy opatrzone napisem „Hand made”. Biżuteria, pudełka czy inne gadżety wykonane techniką decoupage, obrazy a nawet zaproszenia czy kartki świąteczne… To tylko kilka przykładów tego, co można zrobić samemu w domu, a co bardzo dobrze się sprzedaje. Lubisz rękodzieło? Relaksuje cię dobieranie kolorów, wzorów, dbałość o szczegóły? To zajęcie idealne dla ciebie. Nawet jeśli żadną z wyżej wymienionych rzeczy nigdy nie było ci dane się zajmować – nie przejmuj się. W Internecie znajdziesz mnóstwo tutoriali o tym, jak wykonać sutasz czy ozdobić drewniane pudełko. Sprawdź co lubisz, co sprawia ci przyjemność, w czym się dobrze czujesz i do (ręko)dzieła!

Tańcowała igła z nitką…

Jedną z kategorii hand-made, być może o większym stopniu trudności –ale i bardziej dochodową – jest szycie, haftowanie i szydełkowanie. A uszyć można teraz prawie wszystko, nie tylko ubrania. Torebki, dodatki, poduszki a nawet zabawki… Trzeba trochę wprawy i czasu, żeby się tego nauczyć, ale efekt może być naprawdę opłacalny. W dobach sieciówek ludzie cenią sobie indywidualizm i czasem są w stanie naprawdę sporo zapłacić za produkt, którego nie będzie miał nikt inny.

Łap momenty

Lubisz biegać z aparatem i potrafisz zrobić ciekawe ujęcie? Znajomi chwalą twoje zdjęcia z wakacji i wrzucają je sobie na tapetę w telefonie? A może… Jeśli na któreś z tych pytań padła z twojej strony odpowiedź twierdząca, to znaczy, że śmiało możesz chwycić za aparat i spróbować swoich sił w fotografii. Zdjęcia można wysyłać na różne konkursy, możesz organizować mini-sesje zdjęciowe a nawet sprzedawać fotografie jako obrazy na ścianę. Możliwości jest naprawdę wiele, a ograniczeniem jest … jedynie nasza wyobraźnia.

Przekuj słowo na pieniądz

Niezwykle dochodowe ostatnio stało się też blogowanie. Pod to jedno zajęcie można podciągnąć naprawdę wiele pasji i zainteresowań. Gotowanie, podróżowanie, wizaż, moda a nawet własna twórczość muzyczna  – możesz publikować posty o wszystkim na czym naprawdę się znasz i przy okazji zarabiać dzięki umowom reklamowym. Jednak warto pamiętać, że akurat to hobby – aby było opłacalne – wymaga systematyczności i sporej kreatywności, bo rynek jest już naprawdę nasycony.

To tylko kilka przykładów tego, jak zarabiać na swoim hobby. A ty – wiesz już w czym jesteś dobry i jak możesz to przekuć na dodatkowy dochód?