Związek na odległość – jak podkręcić atmosferę?

Związek na odległość – jak podkręcić atmosferę?

Dynamika współczesnego życia, częstsze zmiany miejsca zamieszkania powodują, że wiele par okresowo lub nawet na stałe staje przed koniecznością utrzymania związku na odległość. Dzielące partnerów kilometry, nieregularne kontakty osobiste sprawiają, że utrzymanie relacji staje się prawdziwym wyzwaniem. Mimo że jest to trudna sytuacja, przy dojrzałym podejściu i świadomości swoich potrzeb utrzymanie związku nadal jest możliwe. Co może pomóc, a co wpływa destrukcyjnie w tej sytuacji?

Utrzymanie związku na odległość — jak to zrobić?

Będąc w relacji partnerskiej, ważny jest wspólny czas i dzielenie się emocjami, a także przeżyciami dnia codziennego. Pary potrzebują różnej intensywności w tym zakresie. Są osoby, które pragną regularnego i bardzo bliskiego kontaktu oraz takie, które dają sobie większą swobodę, a nadal są usatysfakcjonowane. W przypadku związków, które nie żyją na co dzień wspólnie, taki regularny kontakt jest równie ważny. Zapewnia on poczucie bezpieczeństwa i bliskość między partnerami.

Nie mogą to być jedynie sporadyczne kontakty twarzą w twarz. Aby zniwelować poczucie samotności, potrzebne są regularne rozmowy telefoniczne lub prowadzone poprzez komunikator. Stały kontakt utrzymuje poczucie więzi i zbliża do siebie ludzi mimo dzielącej ich odległości i ograniczonych możliwości osobistego spotkania. W dobie internetu można w ten sposób robić sobie różne niespodzianki. Nieograniczone możliwości, jakie daje sieć, zdecydowanie potrafią ułatwić czas w oczekiwaniu na kolejne spotkanie.

Materiał zewnętrzny

Podobało się? Udostępnij innym: