Tak spać, żeby się wyspać – jak wybrać materace, by poprawić jakość snu

Tak spać, żeby się wyspać – jak wybrać materace, by poprawić jakość snu

Materac do łóżka to bardzo ważna inwestycja – w zdrowie, komfort fizyczny i psychiczny. Jakość snu przyczynia się do funkcjonowania przez cały dzień. Wypoczęta osoba jest bardziej produktywna i ma lepsze nastawienie do świata. By tak było trzeba znaleźć idealnie dobrany materac – dostosowany do swoich potrzeb. Jeśli dokonasz dobrego wyboru – zapomnisz o bólu pleców.  

 Materace dla każdego

Na rynku mamy szeroki wachlarz materacy, wsłuchaj w potrzeby swojego ciała, zadbaj o swój kręgosłup, skup się na jakości, przede wszystkim postaw na swoje zdrowie. Na rynku jest szeroki wybór materacy, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie adekwatnego do swoich potrzeb. Bardzo ważne, by materac miał odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Rodzaj materaca zależny jest od wzrostu użytkownika oraz od jego wagi. Materace pod względem swojej zawartości dzielą się na:

Materace piankowe – są wykonane z pianki poliuretanowej. Ten rodzaj materacy dzieli się na: lateksowe, termoelastyczne oraz zrobione z pianki wysokoelastycznej

Materace termoelastyczne dbają o to, by podczas użytkowania kręgosłup był  prawidłowo wyprofilowany. Ich cechą charakterystyczną i niezaprzeczalnym atutem jest to, że nacisk i temperatura ciała  sprawiają, że doskonale dopasowuje się do jego kształtu ciała. Nawet osoby, które z przyczyn zdrowotnych potrzebują szczególnej opieki, znajdą coś dla siebie. Przykładem jest materac SleepMed PREMIUM lub SleepMed COMFORT.

Materace lateksowe są sprężyste, elastyczne oraz przewiewne. Doskonałe podparcie sprawia, że nawet osoby z problemami ortopedycznymi znajdą dobre rozwiązanie dla siebie. 

Materace sprężynowe są najbardziej znane, często wybierane ze względu na to, że okazują się być odpowiednimi dla dużej grupy osób.

Wśród tych materacy są np. idealne dla osób o specjalnych potrzebach – medyczne, np. Materac SleepMed HYBRID SUPREME. Świetnym  wyborem może być materac sprężynowy wykonany na bazie sprężyn Multipocket – cechują się one niezwykłą elastycznością przez to, że każda sprężyna pracuje oddzielnie.

Materace kieszeniowe składają się z drobnych sprężyn, dopasowują się do sylwetki oraz podpierają kręgosłup. Jego podstawowym elementem jest sprężyna kieszeniowa. 

Materace lateksowe z tego względu, że są bardzo sprężyste i gęste, cechują się elastycznością. Ze względu na swoją specyfikę dobrze sprawdzą się u alergików.

Prócz powyższych w ofercie można znaleźć materac nawierzchniowy, hybrydowy, multipocket, dla dzieci i młodzieży, ortopedyczny, naturalny oraz eko, premium. Produkty, które zadowolą najbardziej wymagających klientów, wpiszą się w ich potrzeby oraz predyspozycje. Wbrew pozorom wybór materaca to jeden z najważniejszych zakupów, podczas wyposażania czterech kątów, warto się skupić na wyborze.

Bardzo ważne są także pokrowce na materac, które bez problemu można zdjąć i wyprać, odporne na zabrudzenia. Wśród produktów do spania, warto pamiętać, jak istotne są poduszki, ważne by były wykonane z przepuszczającego powietrze materiału. Zdrowy sen to także bez wątpienia marzenie każdego, a odpowiedni materac 

W na stronie sklepu internetowego masz możliwość wyboru konkretnych kategorii materacy pod kątem konkretnych cech, upodobań, np. dla osób cięższych, z bólem kręgosłupa, dla alergików, osób aktywnych, par o dużej różnicy wagowej. Oprócz tego możesz wybrać twardość materaca – twardy, bardzo twardy lub o średniej twardości. Wygodny sen, chwila wypoczynku to bardzo ważne kwestie.